~Pozastavení~
Občas tu bude nějaký článek.
Podrobnosti zde

Bužírky

Bužírky-Pletení hada

7. června 2012 v 19:32 | Bebe
Tenhle článek tu už sice jednou je, ale trochu jsem ho pozměnila. Zase to není nic těžkého, ale budete potřebovat kromě bužírek ještě pár dalších věcí, ale většinu z nich má každý doma.

Bužírky-Výroba náušnic

7. dubna 2012 v 6:00 | Bebe Sušenka
Po dlouhé době je tu zase článek o bužírkách. Nejdříve jsem pro vás měla o něco těžší a složitější návod, ale náušnice se mi vůbec nepovedly, takže jsem se rozhodla jen pro tuhle jednoduchou výrobu. Opravdu na tom není nic těžkého a ani na to nic extra nepotřebujete. Vystačíte si se třemi bužírkami a afro háčkami. Jdeme na návod!

Bužírky-široké pletení

7. února 2012 v 12:01 | Bebe
Další fotonávod s bužírkami bude na ,,široké pletení". Je to technika kulatého pletení, ale s dvojnásobným počtem bužírek. Takže místo pletení se čtyřmi bužírkami (dvěma přeloženými napůl) pletete se šesti (třemi přeloženými napůl). Tahle technika není nijak těžká a zvládnete jí, pokud umíte pléct kulaté bužírky. Pokud to neumíte, pokusím se vás to naučit v tomto článku. Se šesti bužírkami se plete možná o něco hůř než se čtyřmi nebo třemi, ale není to náročné. Proč tedy pléct z šesti bužírek? Bužírka je o hodně širší, než u pletení s čtyřmi bužírkami. Široké bužírky se taky někdy hodí.

Bužírky-Pletení kolem drátu

2. ledna 2012 v 13:56 | Bebe
Znovu vám přináším článek do rubriky Bužírky, která je poslední dobou hodně prázdná..
Na tomto způsobu pletení není vlastně nic tak zvláštního a zajímavého, ale stejně věřím, že někomu pomůže, protože je hodně potřeba vědět, jak se to dělá. Zvlášť, když chcete vyrábět různá zvířata a postavičky z bužírek. Bužírky jsou potom o dost hezčí a i když neumíte postavičky, bude se vám to hodit. Nahradí vám to způsob, o kterém už jsem psala v Tomhle článku úplně dole. Místo toho, si jednoduše ohnete bužírku a navíc z ní můžete udělat třeba kolečko a to by se vám asi těžko podařilo u způsobu oplétání v článku Vychytávky-Bužírky2. Jinak způsob je podobný jako když vyrábíte propisku z bužírek-o té jste si mohli přečíst v článku Vychytávky-Bužírky.
Co budete potřebovat?
•Bužírky
•Drátek- délku si určete podle toho, jak dlouhou chcete bužírku mít; důležité je, aby byl dostatečně ohebný
•Nůžky- na zkrácení bužírek/drátku
Šikovné ruce- alespoň trošku
•Znalosti z článků- Bužírky kulaté nebo Bužírky hranaté (kulaté bužírky jsou mnohem lepší, ale záleží na vás)
Postup

1)Uděláme si jednoduchý uzlík z bužírek, tak, aby nám vzniklo očko. Takhle:

Více v c.č

Bužírky-technika kobra

25. listopadu 2011 v 17:50 | bebe
Konečně jsem se rozhodla udělat další fotonávod do rubriky Bužírky, tentokrát na pletení techniky kobry.Na první pohled se to zdá těžší než hranaté nebo kulaté bužírky, ale alespoň podle mě je to mnohem lehčí a zabere to méně času+vypadá to možná ještě lépe! Když se podíváte na poslední přidaný článek v rubrice Bužírky-Obrázky bužírek, můžete si všimnout, že mezi fotkama z internetu je pár takových bužírek, které jsou právě dělané z techniky kobra.Tuhle techniku jsem se naučila teprve dneska, díky jednomu blogu, takže se předem omlouvám za nedostatky :).A jdeme na návod..

1.Vyberte si čtyři bužírky jakýchkoli barev, klidně mohou bát některé stejné.Začneme zase obyčejným uzlíkem, už to nebudu fotit, kdyžtak se podívejte například do článku Bužírky-kulaté, tam máte uzlík.Na tuto techniku sice potřebujete čtyři bužírky, ale budou vidět jen dvě, ty druhé dvě budou vidět buď hodně malinko nebo vůbec, takže si rozmyslete jaké dvě bužírky chcete, aby byly vidět a ty si dejte nalevo a naapravo, ty které nechcete aby byly vidět umístěte doprostřed:
Já jsem si například dala růžovou bužírku napravo, modrou nalevo a zelenou s průhlednou doprostřed.

Moje bužírky + Obrázky z internetu

22. listopadu 2011 v 13:16 | bebe
Hodně často čtete články z rubriky Bužírky a protože mě vůbec nenapadá co do rubriky napsat, vyfotila jsem nějaké mé bužírky-jsou obyčejné, ale složitější bohužel moc neumím a nějaké jsou z internetu.Brzy bych chtěla přidat nějaký složitější návod na pletení bužírek, třeba bych se chtěla naučit kobru, tak až to budu umět, dám sem návod.Obrázků není moc, komentujte jaké se vám nejvíc líbí :).Nejsem odborník v bužírkách, ale určitě bych se to chtěla víc naučit, už jen proto, že bych sem chtěla dávat návody-hrozně mě to baví.
Něco z mé sbírky

Vychytávky-Bužírky 2

4. listopadu 2011 v 17:55 | bebe
Nejdříve bych vám chtěla předvést jednu menší vychytávku z bužírek, znovu musím říct, že nejsem moc dobrý ,,bužírkovač", takže nečekejte zázraky.Jako první vychytávku bych vám chtěla předvést, jak se plete ze tří bužírek (místo obvyklých čtyř-vlastně dvou přeložených napůl).Druhá vychytávka bude pletení různých písmen nebo obrázků z bužírek.Nic z toho není těžké, pokud umíte oplétat bužírky (viz článek Vyhytávky-Bužírky) a samozřejmě pléct buď hranaté nebo kulaté bužírky.
1.Vychytávka-pletení ze tří bužírek
Na tuto vychytávku potřebujete umět kulaté bužírky (viz článek Bužírky-kulaté)
Vybereme si tři barvy bužírek (klidně tři stejné, pokud chceme jednobarevné).Spojíme je uzlíkem.
A začínáme pléct:já mám modrou variantu bužírky, červenou a průhlednou.Ze tří bužírek pleteme stejně jako normální kulaté bužírky.Takže já začnu červenou bužírkou, přeložím ji přes modrou, potom vezmu modrou a přeložím ji přes průhlednou, bílou prostrčím okem, které tvoří červená bužírka.Možná, že jste to z mého vysvětlování nepochopili, pak by vám měl pomoci obrázek, na kterém je postup přesně nakreslen.Potom už stačí jen utáhnout.Není na tom skoro nic nového, je to skoro stejné jako když pletete kulaté bužírky, akorát je to jednodušší, protože nemusíte tolik proplétat bužírky.Takže pokud neumíte pléct kulaté bužírky, doporučuji si nejdříve přečíst článek Bužírky-kulaté.Kdyžtak se mě ptejte, když něco nepochopíte, ráda pomůžu.

Vychytávky-Bužírky

7. října 2011 v 14:39 | Bebe
1.Vychytávka: Propiska z bužírek!
Postup je jednoduchý a pokud umíte hranaté nebo kulaté bužírky a máte náplň do propisky, tak se Vám to určitě povede.
co budete potřebovat:
•2 bužírky
•náplň do propisky
-Začneme obyčejně uzlíkem (viz článek Bužírky-kulaté a Bužírky-hranaté).Do uzlíku jakoby zapíchneme náplň do propisky.Jinak si vůbec náplně uprostřed nemusíte všímat, jako kdyby tam nebyla.Pleteme až do té doby, než náplň nebude vidět.Lepší jsou kulaté bužírky, ty hranaté se na propisky tolik nehodí.Jinak se dá skvěle použít jako dárek nebo třeba do školy.Můžete si udělat spoustu barevných kombinací a ušetřit tím i peníze za propisky ;).

Bužírky-hranaté

7. října 2011 v 10:09 | bebe
Ahoj všichni!
Konečně se pokusím udělat článek o hranatých bužírkách.Možná se to někomu bude zdát těžší než kulaté, ale je to lehké.
1.Vybereme si 2 barvy bužírek.Bužírky přiložíme začátky a konci k sobě a přeložíme napůl, uděláme uzlík-takhle:

Bužírky-kulaté

28. září 2011 v 18:41 | bebe
Tento článek bude o výrobě bužírek.Já sama nejsem až takový odborník, takže to bude hlavně takové ,,základní bužírkování".Pokusím se vás naučit pléct hranaté a kulaté bužírky, tak snad se to alespoň trochu povede...
KULATÁ BUŽÍRKA
1.Vyberte si 2 barvy bužírek které se vám líbí, nebo pokud chcete jednobarevnou bužírku, taky může být.Obě bužírky si přiložíme začátky a konci k sobě a přeložíme a uděláme jednoduchý uzlík, velký nebo malý- jak potřebujete.Takhle:

 
 

Reklama
Chystám: recenzi na matující krém Balea s limetkami; doporučení na šťávu Essence mojito; Co nového jsem si přivezla z Ameriky, zbytek fotek z USA, Recept na dort